אמיר עברי

אמיר עברי

מוזמנים/ות להכיר את אמיר עברי, בן 27, במקור מישוב קטן בשם בית אריה שבשומרון. 

אמיר הוא בוגר תואר ראשון בהנדסת חשמל וכיום לומד לקראת תואר שלישי במסלול ישיר לדוקטורט בפקולטה בהנחיית פרופ' ישראל כהן וד"ר ברוך ברדוגו. עבודת הדוקטורט של אמיר עוסקת בלמידה עמוקה לאפליקציות מבוססות אודיו במטרה לפתח מערכות ואלגוריתמים לפתרון בעיות גלובליות שניתן להטמיע במערכת אמיתיות. כבר בגיל 20 פיתח אמיר אלגוריתם משופר עבור ממשק אדם-מכונה, המאפשר לאנשים משותקים לבצע פעולות בעזרת ניתוח גלי המוח שלהם. במסגרת הדוקטורט שלו, אמיר יזם פיתוח של מערכת זמן אמת לזיהוי פעילות דיבור אנושית בסביבות אקוסטיות עוינות, ולאחרונה גם הציג מערכת המביאה לשיפור משמעותי במעבר אינפורמציה ללא עיוותים בשיחות וידאו, הניתנת לשימוש בפלטפורמות כגון Zoom או Google meet.

על הצגת יכולות יוצאות דופן במחקרו ותרומתו הטכנולוגית, אמיר זכה פעמיים ברציפות בפרס ג'ייקובס לסטודנטים מצטיינים לתארים מתקדמים ופרסם עד כה 8 מאמרים בתחום הלמידה העמוקה בכתב העת היוקרתי IEEE במסגרת הלימודים ובמסגרת שיתופי פעולה עצמאיים עם חוקרים שונים. בנוסף, אמיר משמש עוזר הוראה בקורסים לתארים מתקדמים ומנחה סטודנטים בפרויקטי המחקר והפיתוח הראשונים בקריירה המקצועית שלהם. אמיר מסביר: "הטכניון והעולם האקדמי נתנו לי כלים להפוך חזון למציאות. התברכתי במנטורים שעזרו לי לחולל שינויים חיוביים בעזרת טכנולוגיה, ואני ממשיך להעביר הלאה את היכולות האלה לכל מי שיש לו תשוקה לעשות את אותו הדבר".

בימים אלה אמיר שוקד על כתיבה משותפת של ספר בתחום הלמידה העמוקה אותו ניתן יהיה לרכוש באמזון בקיץ הקרוב. יוזם הספר הוא שלמה קשאני, מהדמויות המובילות בארץ בתחום הבינה המלאכותית בשנים האחרונות. הספר מציג כלי מחקר ופיתוח חיוניים בתחום הלמידה העמוקה במטרה לפתור אתגרים ובעיות עולמיות קיימות בתחומי הכלכלה, הרפואה וההנדסה: "הספר יכיל מאות שאלות ופתרונות שנכתבו על ידינו ורלוונטיות מאוד לליבת העשייה בתחומי ה-AI בסקטור הפרטי, האקדמי והבטחוני, והוא יאפשר יצירה של קהילה עולמית של חוקרים ומפתחים בבינה מלאכותית המסוגלת לפתור בעיות גלובליות דרך שיתופי פעולה. אנחנו רואים חשיבות עצומה בהעברת המסר שבינה מלאכותית הוא כלי שיכול לשנות את העולם לטובה, בזמנים בהם אנחנו ניצבים בפני אתגרים חסרי תקדים".

החל מהשנה, אמיר גם משמש כמוביל הטכנולוגי במיזם לגילוי ומניעה של התעללות בילדים ותינוקות בגנים ובמעונות יום. המיזם WatchAfter משתתף בתחרות היזמות והקדם-אקסלרטור BizTec מבית הטכניון במטרה לפתח אותו ולהפוך אותו בעתיד לחברת סטארט-אפ. אמיר מספר: "התעללות בילדים ובפעוטות היא בעיה אמיתית בכל מדינות העולם. אנחנו מפתחים מוצר שמנטר את סביבת הילד ומתריע בזמן אמת להורה על כך שילדו נמצא בסיכון. המוטיבציה שלנו היא לרתום את היכולות שלנו כדי ליצור מציאות שבה הורים לא חוששים לעזוב את הדבר הכי יקר להם, ומציאות שבה התעללות שכזאת תמיד מתגלה ומתועדת".

"אני מאמין שלסקטור הפרטי ולחברות ההייטק יש כוח אדיר בלהניע צמיחה במשק, ליצור שינוי בעזרת טכנולוגיה ולעודד יצירתיות וקידום ידע". אמיר מספר כי בשנה האחרונה הוא העביר עשרות הרצאות בנושאי בינה מלאכותית לקרנות הון סיכון, תאגידי ענק כגון גוגל ודל העולמית וגם ליחידות בצבא. בנוסף על כך, אמיר משמש כיועץ בתחום הלמידה העמוקה לקרנות הון סיכון, סטארט-אפים וחברות, הן בישראל הן במוקדים טכנולוגיים בחו"ל, כמו עמק הסיליקון. אמיר משתף - "אני משתף פעולה עם מנהלים מקצועיים הנמצאים בקדמת הטכנולוגיה ואני מוצא שאני לומד מהם כפי שהם לומדים ממני. אני מלווה חברות טכנולוגיות מרמת האלגוריתם אל רמת המוצר, מראיין עבור קרנות הון סיכון מועמדים למשרות בכירות בתחום הבינה המלאכותית ונותן הערכה לרמת התכנות של רעיונות טכנולוגיים שונים בחברות סטארט-אפ".

אם יש לכם חלום לשנות ותשוקה שבוערת בכם, אז הזמן להתחיל לפעול הוא עכשיו

אמיר מתנדב בפרויקטים שונים ומספר: "מאז שהייתי בן 14 לקחתי חלק בפרויקטים חברתיים שונים כגון תכנית פר"ח והנושא קרוב לליבי. כאשר אני חונך תלמיד צעיר אני מרגיש שאני עושה דבר בעל משמעות עצומה שדבר לא משתווה לה. זאת התחושה שלי מכיוון שגם אני הייתי זקוק לאחים גדולים כשהייתי נער, והם השפיעו רבות על מהלך החיים שלי. לאחרונה סיים אמיר התנדבות בת שנתיים בתכנית אלפא בטכניון. זו תכנית המטפחת את מדעני העתיד ובמסגרתה שימש מנטור וחונך לתלמיד תיכון מצטיין בכתיבת תזה בטכניון בתחום הלמידה העמוקה. בתום השנתיים של הליווי, אותו תלמיד, הוא הציג פיתוח מרשים מאוד שמאפשר זיהוי דיבור אנושי בעזרת למידה עמוקה עם טכניקה ראשונה מסוגה בעולם.

מיזם חברתי נוסף בו אמיר מעורב פונה לעמותות למען בעלי חיים בכל הארץ. מטרת המיזם היא ליצור חיבור נגיש ויעיל בין מתנדבים המעוניינים לתרום מזמנם ויכולותיהם לבין עמותות שזקוקות לעזרה הזאת: "ישנן עשרות עמותות בארץ שעושות עבודה יומיומית בהגנה ועזרה לכל סוגי בעלי החיים בארץ. זיהינו צורך הולך וגובר של עמותות אלו לקבל עזרה ממתנדבים שונים ובעלי מקצוע, ומצד שני צורך זהה של אלפי מתנדבים שמחפשים פלטפורמה שתיתן להם דרך לתרום ולהתנדב. זו דוגמה נוספת לשימוש  בטכנולוגיה למטרות חברתיות וקהילתיות."

המסר של אמיר לסטודנטים ולסטודנטיות: "מאז ומתמיד השתדלתי לפתח את עצמי במישור המקצועי ובמישור האישי. הידיעה שעבודתי יכולה לשנות את חייהם של רבים אחרים מהווה את המניע העיקרי להמשיך ללמוד, ליצור, ולעבוד קשה. זה שילוב מנצח שיכול להשפיע על העולם לטובה. העולם שלנו זקוק למהנדסים מוכשרים כמו אלו שיוצאים מהטכניון, והדור שלנו הוא שונה מכל קודמיו ביכולת להניע את העולם קדימה למקום טוב יותר בעזרת טכנולוגיה. חשוב לי להגיד לכם שאם אתם מאמינים שיש לכם רעיון בעל ערך, אם התשוקה והמוטיבציה האמיתית שלכם היא ליצור משהו גדול מאפס, אם יש לכם חלום לשנות ותשוקה שבוערת בכם, אז הזמן להתחיל לפעול הוא עכשיו. אתם צריכים להיות מוכנים למסע ארוך ומאתגר, אבל אם אתם הולכים עם האמת שלכם, בסוף המסע הזה אתם תרגישו כי השגתם את הייעוד שלכם."

אמיר מספר כי המודלים לחיקוי שלו דווקא מגיעים מהעולם הדיפלומטי. "אני שואב מוטיבציה ועניין רב מעולם הדיפלומטיה, מדע המדינה והמדיניות הציבורית. לדעתי היכולת להנהיג מדינה, להניע כלכלה ולייצג קבוצה גדולה של אנשים שסומכים עלייך ומאמינים בך, תחת הרבה לחץ, היא ראויה לכל שבח. אני רואה בעתיד הרחוק שלי נקודה שבה אשאף לעשות את אותו הדבר, אך כרגע המוקד שלי הוא ב-100% להפוך את העולם למקום טוב יותר מנקודת מבט טכנולוגית בעזרת בינה מלאכותית, ויש לנו עוד הרבה עבודה בנושא הזה שתספיק לי לחיים שלמים."

 

גם לכם יש סיפור? נשמע לשמוע https://bit.ly/technionalumnistories