מיכל גלסנר

מיכל גלסנר

מיכל גלסנר משמשת כיום מנהלת הפיתוח העסקי של מועדון מקוון לבני הגיל השלישי – מפגשים מהגיל השלישי, ומוכיחה שניתן לקיים פרויקטים שונים שכולם תרומה לקהילה.

קהילת הבוגרים מוזמנת להכיר את מיכל גלסנר, גרונטולוגית ובוגרת הטכניון במסלול MBA  - תכנית SUMBA (סיימה בקיץ האחרון), המשמשת כיום מנהלת הפיתוח העסקי של מועדון מקוון לבני הגיל השלישי – מפגשים מהגיל השלישי.

מיכל מספרת: "בהכשרתי אני גרונטולוגית בוגרת החוג לגרונטולוגיה באוניברסיטת חיפה. 
לפני כ-8 שנים התחלתי לעבוד בטכניון בפקולטה להנדסת תעשיה וניהול בתכנית ה-MBA, ושם נחשפתי לעולם מרתק ומרגש, והתאהבתי בעולם היזמות, בעיקר היזמות החברתית. לאחר שעזבתי את הטכניון, שמעתי על פתיחת תכנית ה-SUMBA במסלול ה-MBA של הטכניון והחלטתי להצטרף.

במסגרת לימודי ה-MBA בחרתי לשלב את הרקע שלי עם הידע העסקי שצברתי במסגרת התכנית ויזמתי, בשיתוף עם אלון כהן, סטודנט נוסף בתכנית, אפליקציה לפעילויות פנאי לאזרחים ותיקים. בדיוק כשעמדנו לעשות פילוט לאפליקציה, פרצה הקורונה לחיינו ולכן החלטנו על שינוי במיזם (PIVOT) והפכנו את הכלי לפלטפורמה להתחברות קלה למפגשים מקוונים, שכן המרחב הווירטואלי תפס חלק עיקרי בחיי כולם (ילדים ומבוגרים כאחד).
כבר בסגר הראשון החלטנו לסייע לאזרחים בני הגיל השלישי, שמוגדרים כקבוצת סיכון, ולאפשר להם להשתמש בכלי שפיתחנו. לשם כך יצרנו קשר עם הרבה מאוד חברות, עמותות וארגונים, שעיקר עיסוקם הוא מתן שירותים לבני הגיל השלישי, ושנקלעו למציאות חדשה, מורכבת ומאוד מאתגרת, שהביאה לביטול שגרת פעילויות והתנהלות במרחבים הפיזיים והעבירה הכל באופן מיידי וגורף למרחב הווירטואלי, דבר שהגביר באופן ניכר תחושות בדידות ודיכאון יחד עם חוסר אוריינות ונגישות טכנולוגית בקרב בני הגיל השלישי והרביעי.

כמי שמחוברת לעולם היזמות, הטכניון נתן לי כלים לחשיבה, לניתוח ולבניית תהליכים

אחד הארגונים שיצא לנו להכיר במהלך הדרך הוא 'בשיבה בריאה'- מרכז רב מקצועי המספק שירותים רפואיים ותומכים לבני הגיל השלישי, שעם תחילת מגיפת הקורונה הקים מועדון מקוון לאזרחים ותיקים מכל רחבי הארץ. במהלך התקופה הצטלבו דרכינו שוב וכיום אני שמחה להיות חלק מהצוות ולקחת חלק פעיל בעשייה המשמעותית שלו.

המסר שלי בעקבות השנה המאתגרת הוא, שניתן לקדם פרוייקטים שונים גם באמצעות התנדבות, עבודה מרחוק, חשיבה יצירתית ועשייה יזמית, ואפשר לקצור פירות גם אם בוחרים בעשייה שכל כולה תרומה לקהילה. 
כמי שמחוברת לעולם היזמות, הטכניון נתן לי כלים לחשיבה, לניתוח ולבניית תהליכים המאפשרים לי לפתח ולהוביל יוזמות ופרויקטים שונים". 

מיכל מזמינה את בוגרי ובוגרות הטכניון בני הגיל השלישי להצטרף למועדון המקוון מפגשים מהגיל השלישי וליהנות ממפגשי תוכן איכותיים המועברים על ידי אנשי מקצוע מומחים.
מידע נוסף על שירותי 'בשיבה בריאה'.

 

גם לכם יש סיפור? נשמע לשמוע https://bit.ly/technionalumnistories