מור רוזנר

מור רוזנר

קהילת הבוגרים מוזמנת להכיר את מור רוזנר, בוגרת תואר ראשון ושני מהפקולטה לפיזיקה בטכניון.

מור מספרת: "התחלתי את התואר הראשון במתמטיקה ובפיזיקה בטכניון בגיל 14 במסגרת התכנית "מתיכון לטכניון" במקביל ללימודיי בבית-הספר כרמל זבולון ביגור.

עם סיום לימודיי התיכוניים, המשכתי את לימודי התואר הראשון שלי והצטרפתי לתכנית המצוינים של הפקולטה לפיזיקה בטכניון שאפשרה לי להשתלב בפרויקטי מחקר עוד בשלב התואר הראשון והשלמתי את התואר שלי במסגרתה. אחד הפרויקטים האלה היה פרויקט באסטרופיזיקה בהנחיית פרופ’ חגי פרץ - שמשמש היום המנחה שלי לדוקטורט.

עם סיום התואר הראשון התגייסתי לצבא ושירתי שלוש שנים כקצינה במפא"ת, ביחידת המחקר של משרד הבטחון –  מת"ט במחלקת מדעי-התעופה.

במהלך השירות הסדיר בצה"ל השלמתי את התואר השני בפיזיקה. המחקר שלי, בהנחיית פרופ’ וינסנט דז’אק, עסק במידול חומר אפל בעזרת חלקיקים קלים ובחתימות האפשריות שלהם בסקאלות גדולות, למשל בעזרת האינטראקציה שלהם עם מערכות כוכבים זוגיות.

עם סיום התואר השני, התחלתי דוקטורט בהנחיית פרופ' חגי פרץ בנושאי דינמיקה כוכבית ופלנטרית. במחקריי אני עוסקת בין השאר בדינמיקה של זוגות ושלשות כוכבים היררכיים וכן במכשולים ובדרכי ההיווצרות של מערכות פלנטריות. 

לאחרונה השתחררתי משירותי הצבאי והפכתי לדוקטורנטית במשרה מלאה.

הדבר המשמעותי ביותר שקיבלתי בטכניון, יותר מאשר לימוד התכנים המקצועיים הוא פיתוח היכולת ללמוד דברים חדשים לבד, יכולת שעוזרת לי בכל תחומי החיים.

בעתיד, אני רואה את עצמי ממשיכה באקדמיה ועוסקת במחקר ומקווה לחזור לטכניון אחרי הפוסט-דוקטורט. לאחר השנים הרבות שלי בטכניון, הטכניון הפך לי לבית".

 

גם לכם יש סיפור? נשמע לשמוע https://bit.ly/technionalumnistories