מבזקיםמבזקים

מבזקים

12.01.2022

וואלה - ד"ר רונית סגל הירשברג, בוגרת הפקולטה להנדסת תעשייה וניהול, מונתה למנכ"לית מדטק, ארגון חברות הטכנווגיה הרפואית בישראל. ד"ר סגל הירשברג שימשה עד לאחרונה חברת הנהלה, מנכ"לית תאגיד הבריאות (קרן המחקרים) ומנהלת אגף כלכלה ושיווק בבית החולים רמב"ם. 
ד"ר סגל הירשברג הובילה לאורך שנים תהליכים אסטרטגיים שכללו שירותים חדשים ושיתופי פעולה, וכן ייסדה את "אושיה", נבחרת נשים מובילות בריאות. 
עם הכניסה לתפקיד אמרה ד"ר סגל הירשברג כי לנוכח השינויים הדרמטיים שעוברות מערכות הבריאות בארץ ובעולם, היא רואה בתפקידה אתגר ומטרתה להגדיל את הערך שכל אחד מאיתנו יוכל לקבל ממערכת הבריאות.
ארגון בוגרי הטכניון מאחל הצלחה ועניין לד"ר סגל הירשברג בתפקידה החדש.

09.01.2022

דה-מרקר - ד"ר יהודית הוכרמן-פרומר, בוגרת 3 תארים מהפקולטה להנדסת חשמל בטכניון, מונתה לסמנכ"לית בכירה למחקר ולפיתוח ברפא"ל. ד"ר הוכרמן-פרומר הצטרפה לרפאל לפני כ-20 שנה ומאז מילאה שורת תפקידים בחברה בתחומי הנדסה, פרויקטים ופיתוח, האחרון שבהם סגנית למחקר ולפיתוח של ראש חטיבת אוויר ומודיעין. היא החליפה את ד"ר אירית אידן, אף היא בוגרת הטכניון, מהפקולטה לפיזיקה, שתעזוב את רפא"ל לאחר 27 שנות פעילות.
עם כניסתה של ד"ר הוכרמן-פרומר לתפקיד אמר עליה מנכ"ל רפא"ל, יואב הר-אבן, שהיא מביאה עימה ניסיון וידע רב והיכרות מעמיקה עם מערכת הביטחון ועם האקדמיה והתעשיות האזרחיות.
ארגון בוגרי הטכניון מאחל לד"ר הוכרמן-פרומר הצלחה רבה בתפקידה החדש.

09.01.2022

tech12 - אתר החדשות היוקרתי שמסקר את תחום ההייטק בישראל ובעולם, tech12, בחר את ד"ר חסן עבאסי וחן עמית, 2 מבוגרי הטכניון, כחלק מרשימת 12 המשפיעים בתחום הפינטק.  
ד"ר חסן עבאסי, בוגר מדעי המחשב, הוא מייסד משותף ומנכ"ל HAAT, אפליקציית משלוחי מזון שמתמחה באזורים ובעסקים שיש להן תשתיות פיננסיות ותחבורתיות חסרות או חלקיות. הסטארטאפ עצמו מהווה דוגמה אישית מפני שהוא ממוקם באום אל-פחם, באופן כזה שהוא משרת את הקהילה אליה הוא מכוון ומעסיק גם אנשים מתוכה.
חן עמית, אף הוא בוגר מדעי המחשב, הוא מייסד משותף ומנכ"ל Tipalti (טיפלתי פתרונות בע"מ), פלטפורמה לניהול פיננסי שמאפשרת לחברות לבצע באופן אוטומטי העברות תשלומים גלובליים ומקומיים. הסטארטאפ של חן עמית אמנם הוקם ב-2010, אך הציג צמיחה עקבית ונחושה, עד שהחל לנסוק גבוה בשנת 2017 ומאז הוא לא מפסיק.
ברכות לבוגרים ואיחולי הצלחה.

01.01.2022

ice -  שלושה בוגרי טכניון נכנסו להיכנס לרשימת 40 מתחת ל-40, הצעירים המבטיחים של אתר ice, בשיתוף עם בנק הפועלים:
אילן מיסנו, בן 26, בוגר ביורפואה, משמש כמנהל תכנית האקסלרטור של גוגל ויועץ בתחום החדשנות הרפואית;
ד"ר אליעד פרץ, בן 39, בוגר הפקולטה לאוירונאוטיקה וחלל, הישראלי הבכיר ביותר בנאס"א כיום, שמשמש בתפקיד מוביל משימות חלל. ד"ר פרץ זכה במדליית המצויינות של סוכנות החלל האמריקאית לשנת 2021 והוא אף מועמד לתכנית האסטרונאוטים שלה;
וד"ר חסן עבאסי, בוגר הפקולטה לחשמל, שהקים את הסטארטאפ HAAT DELIVERY, שירות משלוחי מזון בפריפריה, שמביאה בשורה לתושבים ובמקביל מספקת שירותי שילוח מקיפים למסעדות. החברה גם מפתחת מפות ייעודיות שתואמות לאותם אזורים וכן אמצעים לגביית תשלומים במזומן.
ארגון בוגרי הטכניון מברך את הבוגרים הצעירים וגאה בחזון שהם מקדמים לעבר עולם שיוויוני וחדשני.

30.12.2021

כלכליסט - ד"ר דפנה חיים-לנגפורד, בוגרת הפקולטה לביוטכנולוגיה ומזון ומייסדת ארגון הביומימיקרי הישראלי, הקימה ב-2016 את הסטארטאפ טרסייה פארמה (Tarsier Pharma), שמפתח פתרונות רפואיים למחלות עיניים אוטואימוניות ודלקתיות. מוצר הדגל של החברה הוא טיפות עיניים לטיפול בגלאוקומה משנית לאובאיטיס, מחלה אוטואימונית כרונית שגורמת לדלקות עיניים חוזרות ושנחשבת לאחת המחלות המעוורות ביותר. טיפות העיניים פותחו בהשראת הטבע, לאחר מחקר של תולעי מעיים שהתבסס על כךשבמקומות בהם הן נמצאות נדיר למצוא מחלות אוטואימוניות.
ד"ר חיים-לנגפורד זכתה בזכות פיתוח זה בפרס היוקרתי של האיחוד האירופי שמוענק מדי שנה לנשים היזמיות הכשרוניות ביותר שגם ייסדו חברה חדשנית.
מוזמנים.ות גם להאזין לפרק "רואה לכם בעיניים" מהפודקאסט "הטכניוניסטים" שבו התארחה אצלנו ד"ר חיים-לנגפורד.

30.12.2021

כלכליסט - בשנת 2021 מינתה אינטל העולמית 15 ישראלים לתפקידים בכירים בחטיבות החברה, 6 מהם בוגרי הטכניון - נציגות נכבדת ומרשימה ביותר.
קבלו אותם:
קרן איישביץ-סגל, בוגרת הפקולטה למדעי המחשב, ועד לאחרונה מנכ"לית מרכזי הפיתוח של אינטל ישראל, מונתה לסגנית נשיא תאגידית (Corporate Vice President).
שלומית וייס, בוגרת הפקולטה למדעי המחשב, אחת ממנהלות הפיתוח הבולטות בעולם בתחום השבבים, מונתה לסגנית נשיא בכירה ולמנכ"לית משותפת של ארגון ההנדסה באינטל.
נעם אבני, בוגר הפקולטה להנדסת חשמל, מנהל קבוצת analog & mixed signal's IP's העולמית ומנכ"ל קמפוס הפיתוח של אינטל ירושלים, מונה לסגן נשיא.
תומר ששון, בוגר הפקולטה להנדסת תעשייה וניהול, מנהל פרויקט המערכת של הדור הבא של מעבדי אינטל, מונה לסגן נשיא.
נדב אורבך, בוגר הפקולטות לפיזיקה ולהנדסת חשמל, מונה לסגן נשיא ולמנהל חטיבת הראייה הממוחשבת והמצלמות.
איתמר לוין, בוגר הפקולטה להנדסת חשמל, ארכיטקט מוביל בקבוצת תכנון ופיתוח שבבים של אינטל, מונה ל-Intel Fellow (המקבילה הטכנולוגית לסגן נשיא), תפקיד שמיועד בעיקר לחוקרים ולמהנדסים בכדי שיכינו את השטח לטכנולוגיות עתידיות.
הצלחה והנאה לבוגרות.ים!
 

25.12.2021

גלובס - בין הבוגרים: פרופסור סלמאן זרקא, פרויקטור הקורונה; ד"ר שרון אלרעי פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור; פרופ' אסיה רולס, מהמרכז למדעי המוח בטכניון שהשיגה השנה פריצת דרך כשאיתרה את האזור במוח ששולט בתגובה הפסיכוסומטית של הגוף; הילה חדד חמלניק, שנבחרה לאחרונה למנכ"לית משרד המדע והחדשנות; אסף רפפורט, מייסד סטארטאפ אבטחת הענן WIZ; ויפעת אורון מנהלת קרן בלקסטון ישראל.
כן ירבו בוגרינו בין המשפיעים והמשפיעות גם בשנים הבאות.

05.12.2021

וואלה - אדריכל ארז בן אליעזר, בוגר הפקולטה לאדריכלות ובינוי ערים, נבחר לאחרונה למתכנן מחוז תל אביב במינהל התכנון. במסגרת תפקיד זה יהיה אחראי בן אליעזר על ייזום וביצוע התכנון במחוז, על בדיקת תכניות המובאות לדיון בוועדות המחוזיות ועל גיבוש מדיניות תכנונית.
אדריכל בן אליעזר שימש במגוון תפקידים בשירות הציבורי, ביניהם יועץ בכיר למנכ"לית מינהל התכנון, דלית זילבר, וכן נציג שר הפנים הוועדות המקומיות גבעתיים ובני ברק ויועץ אדריכלי במחוז תל אביב.
ארגון בוגרי הטכניון מאחל הצלחה לאדריכל ארז בן אליעזר בתפקידו החדש.

04.12.2021

כלכליסט - חברת סולאראדג', שמספקת מערכות לניטור ואופטימציה של אנרגיה סולארית, נכנסה החודש למדד S&P 500, אחד המדדים היוקרתיים בעולם, שנחשב למדד המייצג ביותר של הכלכלה האמריקאית.
החברה, שנסחרת כיום בשווי של מעל 16 מיליארד דולר, הוקמה על ידי יוצאי יחידה 81, היחידה הטכנולוגית של חיל המודיעין, ששניים מהם הם גם בוגרי טכניון, גיא סלע ז"ל, שנפטר לפני כשנתיים ממחלת הסרטן, וליאור הנדלסמן, בוגר הפקולטות לחשמל ולתעשייה וניהול. בנוסף, גם ציבי לנדו, שמשמש כמנכ"ל החברה, הוא בוגר טכניון, מהפקולטה להנדסה כימית. 
סולאראדג' ממוקמת בהרצליה והיא החברה הראשונה אי פעם שרשומה בישראל ונכנסת למדד המכובד שכולל את 500 החברות התפעוליות הבולטות שנסחרות בוול סטריט, ביניהן אפל, מיקרוסופט ואמזון.
 

01.12.2021

e-Med - פרופ' טל בירון-שנטל, מנהלת אגף נשים ומיילדות במרכז הרפואי מאיר ובוגרת הפקולטה לרפואה בטכניון, נבחרה ליו"ר החברה הישראלית לרפואת האם והעובר. בנוסף לעבודה השוטפת בבית החולים (שהופכת אותה לאחת הנשים היחידות בארץ שמכהנות כראש אגף בתחום הבריאות), פרופ' בירון-שנטל משלבת גם עבודת מחקר שמתמקד בתחום השיליה וסיבוכי הריון ואחראית לפרסומם של יותר מ-100 מאמרים בכתבי עת מדעיים יוקרתיים.
החברה הישראלית לרפואת האם והעובר היא חברת בת של האיגוד הישראלי למיילדות וגניקולוגיה ומטרתה לקדם עשייה רפואית, לימודית ומחקרית בתחום רפואת האם והעובר, כשבמידה רבה היא גם קובעת את מדיניות הטיפול בהריונות בסיכון גבוה בישראל. פרופ' בירון-שנטלהיא האישה הראשונה שנחברה לתפקיד זה ולדבריה, היא רואה במקצוע שלה, ובמיוחד בעיסוק בהריונות בסיכון גבוה, מעין שליחות, ומעידה שהוא מעניק לה תחושת סיפוק רבה.

18.11.2021

כרטיס אשראי UNIQ לבוגרי הטכניון הוא כרטיס אשראי חוץ בנקאי מבית חברת האשראי MAX מסוג VISA, המעניק פטור מלא מעמלת דמי כרטיס והטבות רבות נוספות. 

לפרטים נוספים ולהצטרפות

10.11.2021

דה מרקר - שלושה מבוגרינו ברשימת 40 הצעירים המבטיחים מתחת לגיל 40 של הדה מרקר!
ד"ר דני ווייצחוב ברשימת ההייטקיסטים הוא בוגר הפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים, מייסד שותף וסמנכ"ל מו"פ בחברת ספידאטה המפתחת מעבד שמטרתו להאיץ משימות ניתוח נתונים.
ד"ר דניאל סודרי ברשימת החוקרים המבטיחים, בוגר הפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים, חבר סגל בפקולטה וחוקר בתחום הבינה המלאכותית' שנבחר בשנה שעברה גם לרשימת הכוכבים העולים של אינטל בשל הישגיו בייעול הלמידה העמוקה.
עמית גלוזמן ברשימת האורבניסטים המבטיחים' בוגר הפקולטה להנדסה אזרחית, מנהל ביצוע של כביש 16 מטעם חברת שפיר.

10.11.2021

גלובס - אמיר די-נור, בוגר מדעי המחשב, קודם לתפקיד מנכ"ל eBay ישראל, לאחר שבשנה האחרונה הצטרף לחברה ושימש בה כראש תחום הפיתוח ביחידת ה-stracured sata.
די-נור כיהן בשנים האחרונות בתפקידי ניהול בכירים במספר סטארטאפים בתחומי בינה מלאכותית ולמידת מכונה.

10.11.2021

זמן ישראל - חברת BEAMER הישראלית זכתה בפרס האמי לטכנולוגיה והנדסה של האקדמיה הלאומית לאמנויות ומדעי הטלויזיה (NATAS). 
הפרס ניתן לחברה על פיתוח טכנולוגיות לדחיסת שידורי וידאו ברשתות, או כפי שאומר דרור גיל, CTO החברה ובוגר הטכניון בהנדסת חשמל, "אנחנו יודעים להקטין את העומס מבלי לפגוע באיכות שלו".
גיל הוא דור שני לזכיה באמי על דחיסת וידאו, כיוון שגם אביו, ד"ר אהרון גיל, בוגר הטכניון בהנדסת חשמל אף הוא, זכה בפרס בעבר.
החברה תקבל את הפרס בטקס מכובד שייערך מחר.

10.11.2021
ברכותינו להילה חדד-חמלניק, בוגרת הפקולטה להנדסת חלל ואווירונאוטיקה, שנבחרה למנכ"לית החדשה של משרד המדע

כלכליסט - הילה חדד-חמלניק החלה את לימודיה בטכניון במסגרת עתודה אקדמית בפקולטה להנדסת חלל ואוירונאוטיקה, וסיימה בהצטינות. יש לה גם שני תארים שניים נוספים, האחד במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב והשני במדיניות ציבורית מהאוניברסיטה העברית. 
בצבא היתה הילה חלק מצוות הפיתוח של מערכת כיפת ברזל ושל חץ 3, ולאחר שירותה סיימה קורס צוערים ומילאה תפקידים מגוונים במשרד הביטחון ובמשרד התחבורה.
לאחרונה מונתה על ידי השרה אורית פרקש הכהן למנכ"לית משרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה, לאור ניסיונה העשיר והידע הנרחב שלה בתחומי המדע והטכנולגיה. אנו מאחלים לה ברכות והמון הצלחה.

 

04.11.2021

כלכליסט - ד"ר ענבל צפיר-לביא וד"ר שלומית יהודאי רשף, בוגרות הפקולטה לביולוגיה, פיתחו בדיקה חדשנית לגילוי מוקדם של מחלות כגון אנדומטריוזיס, סרטן השחלות וסרטן צוואר הרחם בעזרת הפרשות הנרתיק.
מדובר בפד חכם שמודבק לתחתונים ואוסף את ההפרשות במשך מספר שעות. בתחתית הפד יש נצרה ששליפה שלה משחררת את ההפרשות, ואלה זורמות בתעלות ננומטריות ויוצרות פסים שהם למעשה תוצאות הבדיקה. את צילום התוצאות מעלים לאינדיקציה ייעודית ופענוחן מגיע לאחר מספר דקות. הבדיקה אמורה להיכנס לשוק ב-2025 כמוצר מדף ולעזור להציל מיליוני נשים ברחבי העולם.

31.10.2021

דה מרקר - הקורס "חכה, פתיון ודגים - חשיבה חינוכית" של מכללת אלקסאמי, נבחר לאחרונה לאחד מ-12 הקורסים הדיגיטליים הטובים בעולם. 
הקורס, שיצר פרופ' יורם הרפז, מועבר על ידו ועל ידי ד"ר בהאא זועבי וד"ר עביר ותד, בוגרת 5 תארים מהטכניון - תואר ראשון ושני בהנדסה אזרחית ועוד 3 תארים בהוראת הטכנולוגיה והמדעים.
לד"ר ותד ניסיון רב בפיתוח קורסים דיגיטליים והיא גם עזרה לפתח בשנת 2014 את הקורס הדיגיטלי הראשון בישראל, עבור הטכניון, קורס שעסק בננוטכנולוגיה והועבר על ידי ד"ר חוסאם חאיק.

 

27.10.2021

N12 - ברכות לבוגרינו המובילים את מהפכת הפודטק!
מאיה אוטמזגין אשכנזי בוגרת הפקולטה להנדסה ביו-רפואית ומייסדת MAOLAC המפתחת חלבונים מבוססי חלב אם; לירון נמרודי בוגרת הפקולטה להנדסת ביוטכנולוגיה ומזון מייסדת ZEROEGGS המייצרת תחליף לביצים; ד"ר אייל איפרגן בוגר הפקולטה להנדסת ביוטכנולוגיה ומזון מייסד Imagindairy המפתחת חלב מתורבת; ופרופ' שולמית לבנברג מבפקולטה לביורפואה שיחד עם ALEF FARM הצליחו לייצר את הסטייק המתורבת הראשון בעולם בגודל מלא. יש למה לצפות!

19.08.2021

Americam Technion Society - ארגון בוגרי הטכניון מברך את ד"ר אנדרי ברודר, בוגר הפקולטה למדעי המחשב, שזכה בפרס Paris Kanellakis לתיאוריה ויישום לשנת 2020.
הפרס היוקרתי, אותו מעניקה האגודה למכונות מחשוב (ACM), ניתן כל שנה על תרומה בעלת השפעה משמעותית ומוכחת על הפרקטיקה של החישובים.
הפרס ניתן השנה לברודר, יחד עם פרופ' יוסי עזר, אנה קרלין, אלי אופפל ומייקל מיצנמכר על רעיון שנקרא הקצאות מאוזנות. הרעיון נמצא בשימוש נרחב במערכות כמו גוגל, מיקרוסופט ודרופבוקס, כולם מרכזי דאטה גדולים, שם הוא מסייע בהפנייה יעילה של משימות חישוביות.

15.08.2021
מאגר המומחים של ארגון בוגרי הטכניון יוצא לדרך!
ארגון בוגרי הטכניון יוצא ביוזמה חדשה - A(lumni) List -מאגר של בוגרים ובוגרות מומחים בתחומם.
המטרה היא לבנות מאגר של מומחים שניתן יהיה להמליץ עליהם כדוברים וכמרואיינים לתקשורת.
בימים אלה אנו בונים את המאגר, נשמח אם תמלאו פרטים בקישור. בהמשך המידע יונגש גם באתר.
15.08.2021

כלבו חיפה והקריות - ד"ר ליהי שחר ברמן, בוגרת תואר ראשון, שני ושלישי של הפקולטה להנדסה ביו-רפואית בטכניון, מונתה למנכ"לית החדשה של איגוד ערים חיפה להגנת הסביבה.
לד"ר שחר ברמן עבר עשיר בתחום הסביבה. היא שימשה כמנהלת תכנית מפרץ חיפה ברשות מקרקעי ישראל, כמנהלת קרן שטיין לסביבה ולקיימות בטכניון וכמנהלת הארגון האקטיביסטי "מגמה ירוקה" במפרץ חיפה. כמו כן זכתה ד"ר שחר ברמן בפרס נשיא הטכניון לקיימות ע"ש נחמה ריבלין.
בפני איגוד ערים חיפה להגנת הסביבה עומדים אתגרים רבים בשמירה והגנה על הסביבה באזור מפרץ חיפה והקריות, כשהעיקרי שבהם הוא פינוי מפרץ חיפה מהתעשייה המזהמת.
אנו מאחלים לד"ר ליהי שחר ברמן בהצלחה בתפקידה החדש!

15.08.2021

כלכליסט - אפסגון, סטארט אפ ישראלי, שהוקם ב-2017 על ידי ניצן שפירא, מנכ"ל החברה ובוגר הפקולטה למדעי המחשב בטכניון, ועל ידי רן רבנזפט, CTO, נמכרה לענקית התקשורת האמריקאית סיסקו תמורת כ-500 מיליון דולר.
אפסגון פיתחה פלטפורמה לניתוח, ניטור, זיהוי ותיקון מהיר של תקלות בענן, והיא מעסיקה כיום כ-60 עובדים ברחבי העולם ונותנת שירות למאות לקוחות, חלקם תאגידים גדולים. 
המוצר של אפסגון משמש בעיקר צוותי פיתוח ותחזוקה של שרתי ענן, כשהוא מאפשר להם להתמקד בתהליכים עסקיים במקום באיתור תקלות שוטף.

15.08.2021
חברת ממיק, שנוסדה על ידי דביר כהן, בוגר הפקולטה להנדסת מכונות, מתמזגת עם חברת MedTech בשווי צפוי של מיליארד דולר

גלובס - חברת הרובוטיקה הרפואית הישראלית ממיק (Memic) שנוסדה על ידי דביר כהן, בוגר הפקולטה להנדסת מכונות בטכניון, מתמזגת עם חברת הספאק MedTech, כשהשווי המוערך של החברה הממוזגת עומד על כ-1 מיליארד דולר.
חברת ממיק פיתחה מכשיר רובוטי דמוי זרוע אנושית לביצוע ניתוחים אנדוסקופיים (דרך פתח טבעי) ולפרוסקופיים (דרך חור קטן בגוף), שההתאוששות מהם קצרה יותר מניתוחים הכוללים חתך גדול. 
בפברואר השנה קיבלה החברה את אישור ה-FDA, דבר שסלל עבורה את הדרך לגיוס הון ולהתמזגות עם חברת הספאק. 

25.07.2021

גלובס - ענקית הקמעונאות הבינלאומית, וולמארט, רכשה את חברת זיקית (Zeekit), סטארט אפ ישראלי, שבראשו עומדת יעל ויזל, בוגרת הטכניון. 
זיקית, שהוקמה ב-2013 פיתחה פלטפורמת תא מדידות וירטואלי שמאפשר לכל אדם להעלות תמונה של עצמו או לבחור ממבחר דוגמנים/ות שבאתר, בהתאם למימדי גופו וצבע עורו וכך להתאים לעצמו בגדים מתוך קטלוג האופנה שבאתר.
הסכום המדויק של הרכישה לא נמסר, מכיוון שוולמארט היא חברה ציבורית, אולם ההערכות מדברות על כ-200 מיליון דולר, מה שהופך את זיקית לאקזיט הגדול ביותר בישראל עד היום של חברה שבראשה עומדת מנכ"לית.

12.07.2021

כלכליסט - שלומית וייס, סמנכ"לית בכירה לפיתוח שבבי תקשורת רשתות במלאנוקס-אנבידיה ואחת ממנהלות הפיתוח הבולטות בעולם בתחום השבבים, תמונה למנכ"לית משותפת של ארגון ההנדסה באינטל ולסגנית נשיא בכירה בארגון. 
וייס היא בוגרת תואר ראשון במדעי המחשב ותואר שני בהצטיינות בהנדסת חשמל, שניהם מהטכניון. אנו מאחלים לה בהצלחה!

11.07.2021

N12 - חברת הסטארט אפ Voiceitt השיקה את האפליקציה הראשונה בעולם שמאפשרת לאנשים בעלי מוגבלויות ורבליות לתקשר עם הסביבה בעזרת קולם.
האפליקציה מותאמת באופן אישי לתבניות הדיבור של המשתמש ומסוגלת לזהות הברות בודדות ולתרגם אותן למילים או למשפטים שלמים.
שיתוף פעולה בין Voiceitt ואמזון מממשק את האפליקציה עם אלכסה, העוזרת הקולית של החברה, כשהמטרה היא להגיע לשיתופי פעולה רבים ככל האפשר ולסייע לכמה שיותר אנשים.
מנכ"ל החברה הוא דני וייסברג, בוגר הפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית בטכניון, והוא הגיע לרעיון מחוייה אישית שלו.  

30.06.2021

N12 - לכבוד יום האסטרואיד הבינלאומי, שחל ב-30.6.2021, ד"ר אליעד פרץ, בוגר הפקולטה להנדסת אווירונאוטיקה וחלל וזוכה מדליית נאס"א למצוינות, עונה על שאלות בתחום.
מוזמנות/ים לקרוא ולהעשיר את הידע שלכן/ם על אסטרואידים ועל חלל בכלל.

13.06.2021

כלכליסט - עוזיה גליל, מחלוצי תעשיית ההייטק והתעשייה הבטחונית בישראל, בוגר הפקולטה להנדסת חשמל בטכניון, הלך לעולמו והוא בן 96. 
גליל היה ממקימי חברת אלרון ושימש כיו"ר אלביט וכיו"ר הקורטוריון הבינלאומי של הטכניון. הוא זכה בפרס ישראל ב-1997 על מפעל חיים ותרומה למדינה.

יהי זכרו ברוך.

08.06.2021

מכון דוידסון - אבי הר-אבן, בוגר הפקולטה להנדסת חשמל בטכניון, עבד במשרד הביבטחון ובתעשייה האווירית ושימש מנכ"ל סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע, שם הוביל את פרויקט הדגל לשליחתו של אילן רמון לחלל, הישראלי הראשון שהגיע לחלל.
הר-אבן נפצע אנושות בשריפה במלון "אפנדי" בעכו לפני כחודש, ומת מפצעיו, והוא בן 84.

יהי זכרו ברוך.

09.05.2021

זוהר אודס, סטודנט תואר שני להנדסת מכונות בטכניון, משתף על תכנית TENGIVING, תכנית המנטורים של ארגון בוגרי הטכניון:
"השיחות עם המנטורית עזרו לי להבין כיצד למקד את הזמן והאנרגיה שלי בשביל לשפר את סיכויי למצוא עבודה. שרון עזרה לי בכל הקשור לעריכת קורות החיים וכן אפשרה לי לנצל את קשריה בתעשייה ובאקדמיה. 
הפרספקטיבה של אדם מנוסה, יחד עם הנכונות האדירה להירתם לעזרתי אינן מובנות מאליהן ונותנות לי מוטיבציה להמשיך בניסיונותיי ולא לוותר. 
הודות לתוכנית זו, הגישה למנטור מרגישה כנכס שלא יסולא בפז, במיוחד בתקופה זו, לכן אמליץ עליה למי שרק אוכל".
אם גם אתן.ם מרגישות.ים שתוכלו להיתרם מהתכנית שלנו או אם ברצונכן.ם לשמש כמנטוריות.ים בעצמכן.ם, צרו עימנו קשר.

18.04.2021

Ynet - ג'ורג' סרוג'י, סגן נשיא בכיר לכנולוגיית חומרה באפל; בילי הרבויה, מייסד ובגן נשיא חברת השבבים אנאפורנה לאבס שנרכשה על ידי אמזון תמורת 350 מיליון דולר; ועודד גל, מנהל מוצר ראשי בחברת זום, הם בין השיראלים הבכירים ביותר בעולם הטכנולוגיה. היכנסו לקרוא עוד קצת עליהם.

18.04.2021

הארץ - ד"ר מורן שלו בן-עמי, בוגרת הפקולטות לביולוגיה ולכימיה בטכניון, היא חלק מצוות חוקרות ישראליות שהצליחו לפענח את "מתג הרעב" במוח - הקולטן שקובע מתי אנו רוצים לאכול ומתי אנו חשים תחושת שובע. לפי ד"ר שלו בן-עמי, קולטן זה (שנקרא MC4), מחשב את המאזן האנרגטי בגוף, שאם הוא חיובי מפעיל את הורמון השובע שנותן לנו תחושת חמימות ונינוחות בגוף, אך אם הוא נמוך, נכנס לפעולה הורמון הרעב שגורם לנו לרצות לאכול. על פי מאמר שפורסם בנושא בכתב העת המדעי Science, הבנה של המבנה תוכל לסייע בתכנון תרופות יעילות לטיפול בבעיות רפואיות הקשורות להפרעות תיאבון.  

18.04.2021

Ynet - אסיל נעמה מדיר אל אסד, סטודנטית לתואר ראשון בפקולטה להנדסה ביו רפואית בטכניון וחוקרת במעבדה של דן אדם, השתתפה בקמפיין של נאס"א לזיהוי וגילוי עצמים בחלל בתמונות שמצלם אחד הטלסקופים של הסוכנות שנשלחות לניתוח ולבדיקה. כך גילתה אסיל שני אסטרואידים חדשים שייקראו על שמה - ANI1801 ו-ANI2001 ואף קיבלה תעודה מסוכנות החל האמריקאית.

18.03.2021

גלובס - פרס אבל (ABEL), אחד משני הפרסים החשובים בעולם למתמטיקה, הוענק השנה לפרופ' אבי ויגדרזון ולפרופ' לסלו לובאש, עבור תרומתם לקשר שבין מתמטיקה למחשבים.
פרופ' ויגדרזון הוא בוגר מדעי המחשב בהצטינות יתרה ומרצה באוניברסיטת פרינסטון, חוקר תחומים רבים במתמטיקה ותרם תרומה משמעותית לתחום הקריפטוגרפיה. פרופ' לסלו לובאש, שימש כראש האקדמיה ההונגרית למדעים ונחשב מומחה בתורת הגרפים במתמטיקה. בשנים האחרונות עבודתם השתלבה יחד והובילה אותם לקבלת הפרס היוקרתי.

05.03.2021

yahoo - בתחילת מרץ הודיעה חברת סיסקו על כך שהיא מצרפת את מריאנה טסל לדירקטוריון שלה: "למריאנה רקורד מרשים במתן פתרונות תוכנה לעסקים והיא תעזור לעצב אסטרטגיית תמיכה בלקוחות שלנו". 
טסל, בוגרת הפקולטה למדעי המחשב, היא סמנכ"ל ו-CTO בחברת הפינטק Intuit, ולפני כן שימשה במספר תפקידים הנדסיים בחברות שונות ובצה"ל.

28.02.2021

דה מרקר - חברת MyHeritage, מיזם לשימור ולשיתוף היסטוריה משפחתית, נמכרה לארונה לקרן ההשקעות האמריקאית פרנסיסקו פרטנרס. את החברה ייסד בשנת 2003 גלעד יפת, בוגר הפקולטה למדעי המחשב בטכניון שמשמש גם כמנכ"ל שלה. במהלך השנים פיתחה החברה טכנולוגיות ייעודיות, יצרה שיתופי פעולה עם חברות בתחום הגנאולוגיה והפכה את הנושא קל ונגיש למיליוני משתמשים ברחבי העולם.

16.02.2021

amazon - ד"ר יואל מארק, סגנית נשיא למחקר ופיתוח בחברת אמזון ובוגרת הפקולטה למדעי המחשב בטכניון, נבחרה לחברה באקדמיה הלאומית להנדסה (NAE), בשל תרומתה לאיסוף מידע מקוון ולניהול נתונים ובשל היותה מובילה במחקר תעשייתי יישומי.
האקדמיה הלאומית להנדסה היא ארגון ללא כוונת רווח שמאגד מעל 2,000 מדענים ומהנדסים בולטים. 

11.02.2021

וואלה - לאחר שאינטל ישראל הציגה נתונים כלכליים מרשימים לשנת 2020, הודיעה אינטל העולמית על מינויים של חמישה בוגרי טכניון לתפקידים בכירים בחברה - אורי פרנק שמונה לסגן נשיא תאגידי; רן ברנסון שמונה לסגן נשיא בקבוצת הפיתוח Intel Core & Client Development; אילן ברסלר שמונה לסגן נשיא בקבוצת המיחשוב האישי; וד"ר אופיר בוכובזא-דגני שמונה ל-Intel Fellow (מקביל לתפקיד סגן נשיא).

11.02.2021

Ynet - פרס האוסקר בתחום המדע וההנדסה ניתן השנה לסטראט-אפ Amimon, שמנהל צוות האלגוריתמים שלו הוא גיא דורמן, בוגר הטכניון. החברה פיתחה טכנולוגיה לשידור וידאו אלחוטי, שמאפשר העברת צילומים באיכות גבוהה ממספר מוקדים. הטכנולוגיה הפכה לסטנדרט בהוליווד, כיוון שהיא נותנת לצוות ולבמאי שליטה מלאה על כלל זויות הצילום בו זמנית

01.02.2021

Ynet - חברת ננומדיק, בהובלתן של שתי בוגרות טכניון, פיתחה שיטה בעזרתה ניתן להדפיס עור מלאכותי ולהתיז אותו ישירות על פצעים וכוויות. העור המלאכותי משמש כחבישה חכמה עד להחלמה מלאה של הפצע ומאפשר להמשיך ולבצע פעולות יומיומיות כגון רחצה.
ולדברי פצועים שהשתמשו בתרסיס, הטכנולוגיה החדשה גורמת להחלמה מהירה יותר של הכוויה והיא גם מונעת כאב.

12.12.2020

דה מרקר - פרופסור יעקב זיו מהפקולטה להנדסת חשמל בטכניון, הוא הישראלי הראשון שזוכה במדליית הכבוד של האיגוד הבינלאומי למהנדסי חשמל ואלקטרוניקה (IEEE) על תרומתו הנרחבת לתורת האינפורמציה ולדחיסת נתונים. הפרס היוקרתי מוענק לאנשים בעלי הישגים יוצאי דופן שהטביעו את חותמם בתחומי הטכנולוגיה וההנדסה.