נורה נסייר

*צילום: מיכל דרעי וימן
נורה נסייר

הכירו את נורה נסייר, יזמת, מייסדת, מנהלת פיתוח וחברת דירקטוריון בחברת נוראמי מדיקל. נורה, בוגרת תואר ראשון מהפקולטה להנדסה ביו-רפואית ותואר שני מהפקולטה להנדסת מכונות מספרת: "הגעתי לטכניון אחרי שנתקלתי בהרצאה על תחום הנדסת רקמות ביום פתוח שהשתתפתי בו. הקסימה וסקרנה אותי תמונה של הניסוי של Vacanti של העכבר שהשתילו לו אוזן מלאכותית על הגב. החלטתי שאני נרשמת לטכניון כדי ללמוד את התחום.
בנוסף, כמישהי שאהבה מאד מדעים בתיכון, הטכניון היה הבחירה האולטימטיבית עבורי.
בשנה הראשונה היה לי קשה להשתלב בעיקר בגלל מחסום השפה, אך מהר מאד התגברתי על זה והתחלתי ליהנות מהלימודים ומהחיים החברתיים החדשים שהיו לי!
הלימודים בטכניון היו עבורי חוויה כיפית ומאתגרת בו זמנית שהשאירה עליי חותם.
סיימתי את התואר הראשון בהנדסה ביו-רפואית ובתואר השני שילבתי בין הנדסת מכונות להנדסה ביו-רפואית, עם התמחות בתחום שבגללו נכנסתי לטכניון – הנדסת רקמות. 
המנחים שלי בתיזה היו פרופ' שולמית לבנברג מהפקולטה להנדסה ביו-רפואית ופרופ' אייל זוסמן מהפקולטה להנדסת מכונות. 
נחשפתי לתחום הזה בשנה הרביעית במסגרת פרויקט הגמר בפקולטה, שם גם הכרתי את פרופ' אייל זוסמן שהציע לי להמשיך לתואר שני במעבדה שלו ולהתמקצע בתחום.
תוך כדי הלימודים לתואר שני וגם אחרי הלימודים בעבודה על פרויקט במעבדה של פרופ' זוסמן צברתי ניסיון בפיתוח שתלים המבוססים על ננו-סיבים ופיתוח ביו-חומרים חדשים ע"י שימוש בשיטות מתחום הננוטכנולוגיה.
לאחר מכן, החלטתי שאני רוצה לרתום את הידע שרכשתי בטכניון כדי לסייע לאנשים. יחד עם שותפי ד"ר אמיר בחר הקמתי את חברת נוראמי מדיקל, העוסקת בהנדסת רקמות. החברה מפתחת תרכובת חומרים שמטרתה לרפא רקמות פגועות בגוף ולעודד אותן לצמוח מחדש.
הטכנולוגיה שפיתחנו יכולה לסייע בריפוי הרקמות הפגועות של חולים אחרי ניתוחים. התחום הראשון שאנו פונים אליו, זה ניתוחי מוח.
כיום, כדי לשחזר את הפונקציונליות של רקמת המוח אחרי פגיעה, הנוירוכירורגים משתמשים בתחליף שמטרתו לעודד את התחדשות הרקמה ולאטום דליפות לא רצויות של נוזל המוח. אולם, המוצרים הקיימים בשוק אינם מסוגלים לאטום בצורה טובה והם עבים ולא נוחים לשימוש.
המוצר שפיתחנו בנוראמי הוא תחליף לרקמת קרום המוח, המבוסס על טכנולוגיה חדשנית שמשלבת ננו-סיבים עם אטמים שמתכלים בתוך הגוף כדי לתת מענה לצרכים הקיימים.
נוראמי מדיקל נמצאת כיום בעיצומם של ניסויים קליניים פיבוטאליים, הבודקים את היעילות של המוצר הראשון בחברה. הצלחנו לגייס כבר 5 מיליון דולר לטובת המיזם שלנו והתכניות שלנו להמשך הן השלמת הניסוי הקלינים, קבלת אישור שיווק באירופה וארה"ב וכניסה לשווקים האלה, תוך המשך פיתוח של מוצרי ה- PIPELINE."

לחלומות אין מעצורים. עם שילוב של עבודה רצינית ותעוזה, אתן יכולות להוביל את החלומות שלכן רחוק. אז פשוט תעיזו!

בזכות עשייתה המקצועית, נורה הגיע לשלבים הסופיים בתחרות הנשים המשפיעות בתחום היזמות של האיחוד האירופי בשנת 2019 והופיעה פעמיים (2017, 2018) ברשימת הנשים המשפיעות בישראל של העיתון גלובס.
בנוסף לאלה, הקימה נורה עם קבוצת נשים את המיזם AWSC Arab women in Sciences & engineering הפועלת לקידום נשים מהחברה הערבית בתחומי המדע וההנדסה. העמותה מעודדת נשים ותלמידות ערביות להשתלב בתחומים של יזמות, מדע והנדסה.

נורה מבקשת להעביר מסר לסטודנטיות הצעירות: " לחלומות אין מעצורים. עם שילוב של עבודה רצינית ותעוזה, אתן יכולות להוביל את החלומות שלכן רחוק. אז פשוט תעיזו!"

 

גם לכם יש סיפור? נשמע לשמוע https://bit.ly/technionalumnistories