ראואן עומר אבו-חוסין

ראואן עומר אבו-חוסין

קהילת הבוגרים מוזמנת להכיר את ראואן עומר - אבו חוסין.

ראואן נולדה בכפר זמר במשולש ומתגוררת כיום בבאקה אל-גרבייה. ראואן היא בוגרת שני תארים טכניוניים והשלישי בדרך! היא סיימה תואר ראשון ושני בהצטיינות בפקולטה להנדסת ביוטכנולוגיה בטכניון, עבדה בחברת טבע תעשיות פרמצבטיות לאחר סיום התואר וכיום היא  דוקטורנטית תחת הנחייתו של פרופ' חוסאם חאיק בתכנית לננו מדעים וננוטכנולוגיה במסגרת מכון ראסל ברי (RBNI) והפקולטה להנדסה כימית.

בנוסף, ראואן היא מלגאית בתוכנית הברונית אריאן דה רוטשילד לתלמידות דוקטורט, ומשתתפת גם בוועדת ההיגוי של התכנית. התוכנית מעניקה מלגות , ומקיימת פעילויות חברתיות והכשרות לתלמידות מצטיינות לתואר שלישי מתחומי מחקר שונים, בכדי לשלבן בהמשך בעמדות מפתח בחברה הישראלית.

ראואן מספרת: "למדתי בתיכון בבית הספר האורתודוקסי הערבי בחיפה, בכיתת מחוננים במגמת אלקטרוניקה, פיזיקה וכימיה. הגעתי לראשונה לטכניון במהלך במסגרת סיור מטעם בית הספר, כחלק מתכנית שמטרתה לעודד תלמידות לתחומי ההנדסה והמדע. מאז הרגשתי שאני צריכה להיות חלק מהשינוי והחלטתי שבעתיד אלמד הנדסה.

היה לי ברור כבר אז שאבחר ללמוד במוסד המצטיין בלימודי הנדסה - הטכניון. כשנרשמתי לטכניון, בכפר ובסביבה התנגדו וחשבו שהטכניון מאתגר וקשה ולא מתאים לבנות. אבל אני האמנתי שככל שהאתגרים גדולים יותר כך גם ההצלחות הן משמעותיות ושוות יותר.

ההתחלה באמת היתה קשה, בעיקר בגלל השפה אך יחד עם התמיכה של ההורים שלי שהאמינו בי כל הזמן, סיימתי תואר אחר תואר, אהבתי את הלימודים והתחברתי לחיי החברה ולאווירה המיוחדת בקמפוס".

אני מעודדת את הסטודנטיות והסטודנטים הצעירים לבחור בטכניון. זה המוסד המוביל באקדמיה, במחקר ובחדשנות. הטכניון יפתח לכם דלתות ברמה אוניברסאלית, ויהווה עבורכם מנוע לצמיחה, לבניית אישיות מצטיינת ולקריירה משגשגת

בזמנה הפנוי, ראואן היא גם יזמת חברתית, ופעילה בתחום המדעים והאקדמיה. היא יסדה את התכנית  Alrowad-YASA לעידוד לימודים לתארים מתקדמים בתחומי המדע והטכנולוגיה בחברה הערבית, תכנית אותה היא מנהלת בהתנדבות. התכנית פועלת תחת היחידה האקדמית של עמותת אלרואד למדע וטכנולוגיה והיא פועלת כיום בחמש אוניברסיטאות בארץ, כולל בטכניון.

מדי שנה משתתפים בתכנית כ- 350-400 סטודנטים, וסך הכל עד היום השתתפו מעל 1000 סטודנטים מהחברה הערבית. המשתתפים לוקחים חלק בכנסים מדעיים, בסדנאות העשרה לתארים מתקדמים, תכניות מנטורינג ועוד.

ראואן מספרת: "זה סיפוק גדול לראות שהתכנית שיזמתי מחוללת השפעה כל כך גדולה. זה מתבטא בפידבק המדהים שהמשתתפים נותנים, ביישום הכלים שנתנו להם בחייהם האקדמיים, ובמספר הסטודנטים שממשיכים ללמוד גם תארים גבוהים. החלום שלי הוא לחולל שינוי בחברה דרך לימודים אקדמיים בכלל, ולימודי מדעים וטכנולוגיה בפרט. אני מאמינה שדרך זה ניתן להגיע לצמיחה כלכלית, חברתית ותרבותית".

ראואן משמשת גם מנטורית מתנדבת וחברה באקדמית ניו-יורק למדעים שהיא רשת מדענים אמריקאית מהגדולות בעולם, בה חברים כ- 20,000 מדענים ממאה מדינות שונות. הארגון מפעיל תכניות ליצירת העתיד של הדור הבא של המדענים בתחומי ה- STEM (מדע, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה) כך שבכל שנה משתתפים כ- 1,000 תלמידים מבתי ספר מכל רחבי העולם.

ראואן מבקשת להעביר מסר לסטודנטים/ות הצעירים/ות: "היום, לאחר שסיימתי שני תארים בטכניון, ולקראת סיום השלישי אני מעודדת את הסטודנטיות והסטודנטים הצעירים לבחור בטכניון. זה המוסד המוביל באקדמיה, במחקר ובחדשנות. הטכניון יפתח לכם דלתות ברמה אוניברסאלית, ויהווה עבורכם מנוע לצמיחה, לבניית אישיות מצטיינת ולקריירה משגשגת." 

 

גם לך יש סיפור מעניין? נשמח לשתף את הקהילה https://bit.ly/technionalumnistories