סאהר סוסאן

סאהר סוסאן

"גדלתי במעלות-תרשיחא במשפחה גדולה שידועה בהצטיינות שלה במדעים. רבים מבני המשפחה שלי הלכו ללמוד מדעי רפואה ורוקחות ויש לנו אפילו דוקטור לכימיה.

במסגרת התיכון הצטיינתי במדעים, במתמטיקה ובפיזיקה ולכן זה היה טבעי שאני אלך ללמוד באוניברסיטה ולא במכללה.

לאחר התייעצות עם קרוב משפחה שסיים תואר שני בפקולטה להנדסת תעשייה וניהול בהצטיינות, השתכנעתי שהדרך שלי מתחילה בטכניון.

הלימודים בטכניון היו קשים, אבל זה לא הרתיע אותי, כי אני אוהב אתגרים. התחלתי את הלימודים עם שני חברים מהתיכון, לצערי הם נשרו אבל עבורי הקושי היווה דרייב ומוטיבציה להצליח.

עם סיום הלימודים התקבלתי לעבודה בדלתא כמהנדס. בהמשך קיבלתי הזדמנות להקים את המפעל החדש של דלתא בירדן, שם ניהלתי מפעל בן 170 עובדים. לאחר מכן עברתי לנהל את המפעל בטורקיה, שם גרתי שנתיים ובשנת 2010 התחלתי לעבוד במטבחי רגבה.

לאחר 5 שנים כמנהל יצור, עברתי לתפקיד מנהל תפעול במפעל רב-בריח ולאחר שנה חזרתי למטבחי רגבה, הפעם כסמנכ"ל תפעול ורכש. במסגרת התפקיד שלי אני מנהל כיום מפעל בו עובדים 150 איש, ועוסק בכל נושאי הניהול – רכש, משאבי אנוש, תפעול, אספקה ועוד.

הידע שרכשתי בטכניון סייע לי במהלך כל הקריירה. בטכניון למדתי לעמוד בלחצים, לחשוב מחוץ לקופסה, להיות פתוח לרעיונות ולאתגרים חדשים

כמעסיק, אני יודע שאם אקח לעבודה בוגרי טכניון, ארוויח עובדים מצוינים, אסרטיביים, חדי מחשבה ושיודעים לעבוד תחת לחץ.

הידע שרכשתי בטכניון סייע לי במהלך כל הקריירה. בטכניון למדתי לעמוד בלחצים, לחשוב מחוץ לקופסה, להיות פתוח לרעיונות ולאתגרים חדשים. התואר מהטכניון פתח לי דלתות רבות וסייע לי בקידום מהיר יותר בהשוואה לקולגות שלי.

לסטודנטים הצעירים אני ממליץ – תהיו חכמים, ותקשיבו לסביבה ולקולגות שלכם. תלמדו לעבוד קשה ואל תתייאשו. 

אני מקווה שארבעת ילדיי ימשיכו את דרכי, ילמדו בטכניון וימשיכו גם לתארים מתקדמים."

 

גם לכם יש סיפור? נשמע לשמוע https://bit.ly/technionalumnistories