זמורוד חסן

זמורוד חסן

זמורוד חסן היא מהנדסת קונסטרוקציה, בוגרת הפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית ובעלת משרד פרטי.  

זמורוד מספרת: "סיימתי את לימודיי בטכניון בשנת 2008 בפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית עם התמחות בהנדסת מבנים. את ההתמחות שלי עשיתי כמתכננת במשרד מוביל בחיפה, ולאחר מכן בחברת ברן ישראל. לאחר כעשור של ניסיון בתחום כמהנדסת שכירה, החלטתי "לקפוץ למים" ופתחתי חברה פרטית בשם זמורוד חסן הנדסת מבנים בע"מ. החברה שלי מתמחה בתכנון קונסטרוקציה למבנים מורכבים, גורדי שחקים, מבני ציבור, מגורים ומשרדים, וכן בשדרוג סיסמי של מבנים קיימים ובקרת תכן יציבות לרבות בדיקת כדאיות כלכלית והתייעלות בתכנון.
הלקוחות שלנו הם גופים ציבוריים וחברות יזמיות מהמובילות בשוק הנדל"ן. רוב הפרויקטים שהחברה מתכננת הם מגה פרויקטים. אנחנו מתכננים את שלד הבניין ובהמשך גם מבצעים פיקוח עליון, דבר מאתגר שדורש התמדה, כוח ומקצועיות, במיוחד לאישה.
בשנת 2018 עברתי הסמכה בת שנה מטעם הארגון הבריטי בלונדון ומנהל התכנון והוסמכתי להיות בקרית תכן מבנים מורשית ליציבות.
היום אני מכהנת גם כבקרית תכן במכון הבקרה AIS במרכז הארץ.
המשרד שלנו ממוקם בכפר ג'וליס בצפון, אך הפרויקטים מתפרסים בכל רחבי הארץ. בזכות המיקום של המשרד אני יכולה להעסיק מהנדסות והנדסאיות (בעיקר אמהות) שגרות בפריפריה ואין להן אפשרות לעבוד רחוק מהבית.
הטכניון, מעבר לתאוריה, נתן לי את הכלים הכי טובים להתמודדות עם אתגרים, לעמוד במצבי לחץ ולהצליח לנהל משימות רבות ומורכבות במקביל. בטכניון למדתי איך לשמור על "אחוזי הצלחה תקינים" בחיים, ואיך להאמין בעצמי וביכולת שלי."

אל תלכו לאן שהדרך מובילה, לכו למקום שאין דרך והשאירו שביל

בשנת 2019 זמורוד קיבלה פרס למהנדס צעיר מצטיין בתחום התכנון מאיגוד המהנדסים והתשתיות בישראל ובשנת 2020 דורגה ברשימת 40 הצעירים המצטיינים המבטיחים בתחום הנדל"ן וההתחדשות העירונית בישראל.

לסטודנטיות הצעירות זמורוד מבקשת להעביר את המסר: "תחום הנדסת המבנים הוא מאתגר ודינמי, לחוץ ועמוס ונחשב גברי. לכן הוא דורש מאיתנו הרבה רצון ואמונה עצמית. המוטו שאני מבקשת להעביר למהנדסות הצעירות הוא 'אל תלכו לאן שהדרך מובילה, לכו למקום שאין דרך והשאירו שביל'".

 

גם לך יש סיפור? נשמח לשמוע https://bit.ly/technionalumnistories.