רואי מאור

רואי מאור

הכירו את רואי מאור, בוגר צעיר מהפקולטה להנדסת חשמל בטכניון, ומהנדס אלגוריתמים בחברת Lightspin, סטארט-אפ צעיר בתחום ה-Cloud Security שיצא לאחרונה לאור לאחר גיוס ראשוני (Seed) של 4 מיליון דולר.

לאחר שסיים את התואר באוקטובר 2019, טס רואי לטיול תרמילאים של 3 חודשים בדרום אמריקה, ולקראת סופו כבר התחיל לתכנן את הצעדים הראשונים שלו בעולם המקצועי. רואי מספר: "התכנון היה לחזור ומהר מאוד להתאפס על עצמי, להתרענן על חומרים מקצועיים מהתואר ולמצוא עבודה בתחום. שום דבר לא הכין אותי למה שהתחיל לקרות בעולם כמה שבועות אחרי הנחיתה בארץ."

משבר הקורונה שפרץ בדיוק באותו זמן גרם לשינוי בתוכניות עבור רואי. "זה היה כמו חלום בלהות. תהליכים שכבר התחלתי עם חברות הוקפאו, מגייסות הפסיקו לענות לטלפונים. הייתה פאניקה גדולה בחודשים מרץ-אפריל והמון חברות גדולות הפסיקו גיוסים. במקום להתחיל את הדרך המקצועית בצורה חלקה מצאתי את עצמי מחפש משרה מלאה ראשונה בתוך כאוס. החלטתי שאני משנס מותניים ומשתמש ביכולות שהתואר הזה נתן לי כדי להרים את עצמי דווקא בתקופה המאתגרת הזאת. בזמן שהייתי תקוע בבית בסגר הראשון, ניצלתי את הזמן כדי ללמוד ולקחתי קורסים מקוונים בנושאים שהכרתי מהתואר ורציתי להתעמק בהם - כמו למידת מכונה ותכנות מתקדם בפייתון, וגם בנושאים אחרים שסקרנו אותי כמו סביבות ענן והגנה ברשתות. זה היה נראה לי הדבר הנכון לעשות בזמן שעולם הגיוסים בהקפאה, מתוך כוונה להביא את ההזדמנות אליי במקום לחכות שתגיע ואז, בתחילת מאי קיבלתי פניה מסטארטאפ בשם Lightspin, שעשה באותו זמן את צעדיו הראשונים בעולמות ה- Contextual Cloud Security. לאחר סדרה של מטלות בית וראיונות זום שעברו בהצלחה, נכנסתי לחברה והייתי בין העובדים הראשונים שלה. זה בהחלט נתן את ההרגשה שהכלים שהטכניון העניק לי הצליחו לשמש אותי גם ברמה המקצועית וגם ברמה המנטלית של התמודדות עם אתגרים ומיצוי המקסימום מסיטואציות דינמיות ולא צפויות".

כולי תקווה שהסיפור שלי יגרום לבוגרים.ות להסתכל בצורה פתוחה יותר על כניסה בשלב מוקדם לעולם הסטארטאפים והיזמות

Lightspin מפתחת פלטפורמה שמאפשרת למפות באופן יזום ורציף את כל נכסי הענן של הלקוח תוך מספר דקות כדי לאתר איומים פוטנציאליים, למנוע חולשות קונפיגורטיביות, ולספק תצוגה מבוססת הקשר של הסביבה בכל רגע נתון. הרעיון המרכזי הוא להסתכל על הסביבה מנקודת המבט של התוקף. הטכנולוגיה של Lightspin משתמשת באלגוריתמים של תורת הגרפים כדי לזהות את מסלולי התקיפה הקריטיים ביותר שקיימים בסביבת הענן של הלקוח ולמצוא את הפתרון היעיל ביותר מבחינתו לנטרול המסלולים הללו.

"החברה נמצאת בתהליך של צמיחה מתמדת. השלמנו לאחרונה סבב גיוס הון ראשוני, והיום אנחנו עומדים כבר על כ-20 עובדים בתחומי R&D, Product, ו-Marketing. כחלק מהלקוחות שלנו ניתן למצוא לצד חברות כחול-לבן כמו Gett ו-eToro, גם חברות גדולות מחו"ל כמו Micro Focus, חברת הטכנולוגיה הגדולה ביותר בבריטניה".

רואי מבקש להעביר מסר לבוגרים ולבוגרות טריים ולסטודנטים וסטודנטיות לקראת סיום הלימודים: "אני חושב שבוגרים רבים מהססים ללכת לעבוד בסטארטאפים מיד לאחר סיום התואר, והם מעדיפים את המסלול הבטוח בהצטרפות לחברה גדולה. מבלי לזלזל ביתרונות שיש למסלול הזה להציע, אני חושב שזה מוביל לפספוס של הזדמנויות יוצאות דופן שלא ניתן לקבל בשום מקום אחר כמהנדס מתחיל: עקומת למידה מהירה מאוד באספקט הטכני (וגם באספקט העסקי למי שזה מדבר אליו), קבלת אחריות על חלקים שלמים מהמוצר, ולקיחת תפקיד משמעותי בהתקדמות ובהצלחה של חברה. כולי תקווה שהסיפור שלי יוכל לגרום לבוגרים להסתכל בצורה יותר פתוחה על כניסה בשלב מוקדם של הקריירה המקצועית לעולם הסטארטאפים והיזמות".

 

גם לכם יש סיפור? נשמע לשמוע https://bit.ly/technionalumnistories